سايت های زیرمجموعه

صفحه اول تاريخچه تچهيزات آزمايشگاه نوع آزمايشها و خدمات به صنعت گالري عكس استانداردها و آئين نامه ها
بازدید کننده گرامی ، جهت ارسال ایمیل لطفا فرم زیر را بدقت پر کرده و بر روی "ارسال" کلیک نمائید.نام شما:ایمیل شما:متن نامه:ضمایم:
  • آزمايشگاه محيط زيست و شيمي مصالح
  • سرپرست آزمايشگاه :  آقاي مهندس نعمت الله بخشی

    كارشناس آزمايشگاه:

  • آدرس: تهران, خيابان حافظ, دانشگاه صنعتی اميرکبير, دانشکده عمران و محيط زيست ساختمان شماره 2, آزمايشگاه محيط زيست و شيمي مصالح
  • تلـفن: 64543071
  • فکس: 
  • پست الکترونیکی civilenvlab@aut.ac.ir
  • وب سايت 

نوع آزمايشها و خدمات به صنعت

فعاليتهاي آزمايشگاه محيط زيست و شيمي مصالح به طور عمده شامل سه قسمت فعاليتهاي پژوهشي، فعاليتهاي آموزشي و فعاليتهاي خدمات به صنعت مي­باشد:
الف: در بخش فعالیت های پژوهشی، با توجه به نياز دانشجويان کارشناسی، کارشناسي ارشد و دکتري برای انجام آزمايشهاي تخصصی مرتبط با پايان نامه آنها، به منظور استفاده بهینه از امکانات موجود در آزمایشگاه، چگونگي استفاده از دستگاه ها، روش های ساخت محلول ها و انجام آزمایش ها آموزش های عملی داده می شود. از جمله فعالیت های تحقیقاتی انجام یافته در اين آزمايشگاه، تصفيه آلاينده هاي آب، فاضلاب، پساب، خاك و همچنين بررسي موردي گزينه هاي مديريتي و ارائه راهكارهاي مربوط به آن مي باشد. تاكنون بيش از 45 دانشجوي دوره كارشناسي ارشد و دکتری و نیز 2 دانشجوی دوره کارشناسی، کل کار يا بخشي از فعاليتهاي مربوط به پايان نامه هاي خود را در طی سالهای 92-84 در آزمايشگاه مهندسی محيط زيست انجام داده اند كه نتیجه آن چاپ حدود 80 مقاله ISI در ژورنال های معتبر بین المللی، و همچنین چندین مقاله علمي-پژوهشي و كنفرانسي داخلی و خارجي بوده است.
ب: در بخش آموزشي، با توجه به اخذ مجوز رسمی درس آزمایشگاه محیط زیست به ارزش یک واحد، این درس برای دانشجویان دوره کارشناسی ارائه شده است و در هر سال تعدادی از دانشجویان دوره کارشناسی در این آزمایشگاه با اصول مهندسی محیط زیست آشنا گردیده و مهم ترین آزمایش های این رشته را فرا می گیرند. از طرفی با توجه به تغییر سر فصل های دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی محیط زیست و قرارگیری درس آزمایشگاه مهندسی محیط زیست به عنوان درس اختیاری در این دوره، از ترم مهر 93 نیز ارائه خدمات آموزشی به این گروه از دانشجویان آغاز می گردد.
ج: در بخش خدمات به صنعت، آناليز شيميايي نمونه هاي آب و فاضلاب ارسالي از شركتها، دانشگاه ها و مراكز آموزشي و پژوهشي مختلف مطابق تعرفه و بر اساس استانداردهاي معتبر جهاني انجام مي شود.

فهرست ا - ی