معرفی چهره برتر صنعت قیر و آسفالت ایران

 | تاریخ ارسال: 1398/11/16 | 


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، آقای دکتر فریدون مقدس نژاد به پاس سال‌ها تلاش بی وقفه علمی و اجرایی در بخش صنعت قیر و آسفالت کشور از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به عنوان چهره برتر قیر و آسفالت ایران در سال ۱۳۹۸ انتخاب شد.
این عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در یازدهمین همایش ملی و نمایشگاه قیر و آسفالت و ماشین آلات مورد تقدیر قرار گرفت.
آقای دکتر مقدس نژاد دوره دکتری خود را در رشته مهندسی عمران (گرایش راه و ترابری) از دانشگاه سیدنی استرالیا وفوق دکتری خود را از دانشگاه وسترن سیدنی دریافت کرده است.
وی استاد تمام و مدیر گروه حمل و نقل دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست دانشکده صنعتی امیرکبیر است.
وی دارای ۱۲۰ مقاله آی اس آی، ۳۰ مقاله در مجلات معتبر بین المللی و علمی پژوهشی داخلی و ۱۸۰ مقاله در همایش‌های معتبر داخلی و خارجی است.
این عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای ۲۳ اختراع ثبت شده داخلی و یک اختراع ثبت شده در کشور آمریکا است.
آقای دکتر مقدس نژاد تاکنون موفق به تألیف ۸ کتاب در زمینه مهندسی راه و راه آهن و سه فصل از کتب معتبر خارجی است. همچنین وی مجری ۱۷ طرح صنعتی بوده است.
این استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکنون به عنوان پژوهشگر برتر حمل و نقل در سیزدهمین همایش بین المللی حمل و نقل ریلی در سال ۱۳۹۰ و پژوهشگر برتر وزارت راه وشهرسازی در دومین همایش دادمان ۱۳۹۶ انتخاب شده است.
همچنین وی ۷۰ پایان نامه کارشناسی ارشد و ۹ پایان نامه دوره دکتری را راهنمایی کرده است.
آقای دکتر فریدون مقدس نژاد عضو ۶ کمیسیون و شورای تخصصی راه و حمل و نقل در وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران است.
وی همچنین در هیأت تحریره ۵ مجله علمی و پژوهشی نیز عضو است.

دفعات مشاهده: 1327 بار   |   دفعات چاپ: 205 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر