دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست- کارگاه نقشه برداری (GIS)
کارگاه نقشه برداری (GIS)

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/8/25 | 
کارگاه نقشه برداری (GIS)

مهندس شهرام نیکوکار
سرپرست کارگاه نقشه برداری (GIS)

ایمیل: 
shnikuokaraut.ac.ir                                                
  

جهت درخواست خدمات با شماره ۶۴۵۴۳۰۶۴ تماس حاصل فرمایید.
 


کارگاه نقشه برداری دانشکده‌ی عمران دانشگاه امیرکبیر(GIS) آماده‌ی همکاری و پذیرش پروژه‌های مختلف در زمینه‌های ساختمان، راهسازی، حفاری و ... می‌باشد. این کارگاه دارای به روزترین تجهیزات نقشه برداری شامل دوربین نقشه برداری(Total Station)، دوربین ترازباب، ژیروسکوپ، GPS، تراز لیزری، قطب نما و متر لیزری می‌باشد. کارگاه نقشه برداری با استفاده از مهندسان مجرب در این زمینه، امکان انجام تمامی پروژه های عمرانی و غیر عمرانی را داراست. همچنین امکان اجاره ی دستگاه‌های ذکر شده نیز وجود دارد.
معمولاً نقشه‌برداری شامل دو گام  برداشت و ارائه نتایج کار است. در مرحله اندازه‌گیری، از وسایل و دستگاه‌ها (مانند Total Station، تئودولیت و GPS) و روش‌های گوناگونی استفاده می‌شود تا داده‌های لازم برای مرحله بعدی به دست آید. نتایج کار به صورتهای آنالوگ (نقشه، مقاطع طولی و عرضی و…) یا کمی (مانند جدول‌ها، مدل‌های رقمی زمین) ارائه می‌گردد.

توتال استیشن (به انگلیسی: total station) یا TST دستگاهی لیزری است که در نقشه برداری برای برداشت جزییات، پیاده کردن دقیق عوارض بر روی زمین، نقشه برداری صنعتی و ... استفاده می شود.


ژیروسکوپ ها سنسورهایی هستند که ما از آن ها جهت به دست آوردن سرعت زاویه ای و موقعیت زاویه ای استفاده می کنیم. با پردازش این اطلاعات می توان موقعیت کلی جسم را نیز بر اساس محاسبات به دست آورد.

 

نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست:
http://aut.ac.ir/find.php?item=11.911.6339.fa
برگشت به اصل مطلب